Jazda na rolkach to aktywność uwielbiania zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Bez względu na wiek czy kondycję, może stanowić odprężenie po całym dniu, ciekawe hobby czy nawet środek transportu do szkoły lub pracy. Ma wiele zalet, które zachęcają do zakupu swoich pierwszych rolek. Co konkretnie daje jazda na rolkach?

1. Poprawa równowagi i koordynacji

W pierwszej kolejności, ucząc się jazdy na rolkach, zauważymy wzrost świadomości własnego ciała. Znacznie lepiej będziemy wyczuwać jego położenie w przestrzeni, co przełoży się na grację ruchów w życiu codziennym. Poprawie ulega koordynacja i równowaga, ponieważ mięśnie głębokie (tzw. CORE) zaczynają wreszcie intensywnie pracować. Wzmocniony gorset mięśniowy jest jednocześnie świetną profilaktyką bólów kręgosłupa w późniejszym wieku.

Szkoła rolki Szczecin.

2. Zachowanie zgrabnej sylwetki

Szkoła jazdy na rolkach dla dzieci Szczecin.

Osoby regularnie jeżdżące na rolkach zazwyczaj nie mają trudności z utrzymaniem zgrabnej sylwetki. Wszystko przez to, że w trakcie tej aktywności pracują mięśnie całego ciała (bez wyjątku) i poprawia się przemiana materii. Uważa się, że już 1 godzina jazdy na rolkach pozwala spalić aż do 700 kcal! Spalanie tkanki tłuszczowej to jednak nie wszystko. Pracujące mięśnie zaczynają zwiększać swoją objętość, czego efektem jest estetyczna poprawa ich kształtu i zarysu.

Najlepsze rezultaty odnośnie kształtowania sylwetki osiągniemy jeżdżąc przynajmniej 3 razy w tygodniu przez około 40 minut. Choć coraz częściej spotyka się specjalne hale i zabudowane parki, warto zdecydować się na jazdę na świeżym powietrzu.

3. Przyjemne spędzanie wolnego czasu

Każdy z nas powinien mieć hobby, któremu poświęca się w wolnym czasie. To sposób na odprężenie się po ciężkim dniu, pozbycie się stresu czy odwrócenie uwagi od ewentualnych problemów. Jazda na rolkach wymaga skupienia na ruchach ciała, dlatego wszelkie negatywne myśli szybko odchodzą w zapomnienie. Podczas niej dochodzi do produkcji endorfin i serotoniny, za sprawą których odczuwamy większą radość z życia. 

Jeździć na rolkach można samemu, ale także w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy partnera. Poprawia to relacje interpersonalne z najbliższymi i pozwala wzmocnić wzajemną więź. Jeśli chcesz poprawić kontakt z bliską sobie osobą, wspólna jazda na rolkach będzie doskonałym rozwiązaniem. 

Rolki nauka jazdy.

4. Aspekt zdrowotny

Dzieci na rolkach.

Jazda na rolkach jest aktywnością fizyczną, która kompleksowo poprawia nasze zdrowie. Lepsze krążenie, stymulacja układu nerwowego, zwiększenie pojemności oddechowej płuc i lepsze dotlenienie organizmu czy zachowanie stawów w świetnej sprawności to tylko garść korzyści. Co więcej – zauważymy je bez względu na swój wiek. Wprawdzie dzieci i młodzież uczą się jazdy na rolkach nieco szybciej, to jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby spróbować jej w późniejszym wieku, gdy jesteśmy dorośli.

Jazda na rolkach może być sposobem spędzania wolnego czasu, ale również sposobem transportu do pracy. Zwłaszcza, jeśli ma ona charakter siedzący. Odrobina ruchu z pewnością wpłynie na wydajność naszej pracy oraz samopoczucie na resztę dnia. Aby jazda przez miasto była bezpieczna, warto wcześniej zakupić odpowiednio dopasowane rolki i nauczyć się jeździć w różnych warunkach.