ROLKI, CZY WROTKI?

Każdy słyszał to pytanie. Naukowcy od lat próbują wyjaśnić spór, ale zdania są bardzo podzielone.
My nie jesteśmy naukowcami i nie chcemy rozwiewać tych tajemnic. Chętnie odpowiemy na inne pytanie: Co było pierwsze? Rolki, czy wrotki? Odpowiadamy: z pewnością wrotki. Jednak jedne i drugie obecnie przeżywają swoją drugą młodość!

Wrotki

Oprócz rozstawu kółek główną różnicą, jest prędkość. Wrotki osiągają o wiele mniejszą prędkość i są mniej zwrotne. Sprawdzają się lepiej na halach i wrotkowiskach.  Co do równowagi? Opowiemy w podsumowaniu. Hamulec we wrotkach umieszczony jest w przedniej części buta. . Nie bądźmy, jednak tak skrajni. Jednej rzeczy nie można odebrać wrotkom.
Dzięki swoim parametrom są idealnym sprzętem do rozwoju innych umiejętności, czy pasji np.tańca artystycznego
shutterstock 738687895 ai Rolki, czy wrotki? Rolki, czy wrotki?
shutterstock 84943534 ai Rolki, czy wrotki? Rolki, czy wrotki?

Rolki

Na rolkach rozwiniemy o wiele większe prędkości. Od zawsze wiadomo, że ROLKOMANIA bezpośrednio związana jest z skatingiem! Atutem rolek jest to, że oprócz hali i specjalistycznych torów świetnie sprawdzą się na na świeżym powietrzu. Nie ważne, czy są to asfaltowe ulice, parkowe drogi, czy skatepark. Dzięki kółkom ułożonym w lini , rolki zyskują świetną zwrotność i dynamikę jazdy. Hamulec umieszczony jest z tyłu , dlatego też o wiele łatwiej złapać balans w momencie hamowania. Warto też zwrócić uwagę na to, że dzięki rolkowym umiejętnościom z łatwością zatańczymy, ubrani w łyżwy na miejskim lodowisku.

Podsumowanie

Często sugerujemy się pierwszym wrażeniem. Wrotki wydają się stabilniejsze, bo mają koła ustawione w dwóch osiach. To normalne  I jest w tym sporo prawdy. Dla odmiany rolkom nie straszne miejskie chodniki czy szybkie zmiany kierunku. 
Do niczego nie namawiamy. Powyżej przedstawiamy tylko nasze sugestie oraz wnioski wyciągnięte z lat doświadczenia i konsultacji z innymi ROLKO-WROTKO-MANIAKAMI. Podobnie, jak z
ulubionym kolorem, muzyką, albo gofrem (dżem? czekolada? wszystko naraz?). Wybór należy do Was!
Widzimy się wkrótce! 🙂

shutterstock 677885476 Rolki, czy wrotki? Rolki, czy wrotki?

Info

Zapraszamy serdecznie

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 20:00

Soboty

9:00 - 20:00

Niedziele

9:00 - 20:00

Zadzwoń

Jesteśmy na

Mickiewicza 16, 70-384 Szczecin

Napisz do nas

kontakt@rolkomania.pl