ROLKI, CZY WROTKI?

Każdy słyszał to pytanie. Naukowcy od lat próbują wyjaśnić spór, ale zdania są bardzo podzielone.
My nie jesteśmy naukowcami i nie chcemy rozwiewać tych tajemnic. Chętnie odpowiemy na inne pytanie: Co było pierwsze? Rolki, czy wrotki? Odpowiadamy: z pewnością wrotki. Jednak jedne i drugie obecnie przeżywają swoją drugą młodość!

Wrotki

Oprócz rozstawu kółek główną różnicą, jest prędkość. Wrotki osiągają o wiele mniejszą prędkość i są mniej zwrotne. Sprawdzają się lepiej na halach i wrotkowiskach.  Co do równowagi? Opowiemy w podsumowaniu. Hamulec we wrotkach umieszczony jest w przedniej części buta. . Nie bądźmy, jednak tak skrajni. Jednej rzeczy nie można odebrać wrotkom.
Dzięki swoim parametrom są idealnym sprzętem do rozwoju innych umiejętności, czy pasji np.tańca artystycznego

Rolki

Na rolkach rozwiniemy o wiele większe prędkości. Od zawsze wiadomo, że ROLKOMANIA bezpośrednio związana jest z skatingiem! Atutem rolek jest to, że oprócz hali i specjalistycznych torów świetnie sprawdzą się na na świeżym powietrzu. Nie ważne, czy są to asfaltowe ulice, parkowe drogi, czy skatepark. Dzięki kółkom ułożonym w lini , rolki zyskują świetną zwrotność i dynamikę jazdy. Hamulec umieszczony jest z tyłu , dlatego też o wiele łatwiej złapać balans w momencie hamowania. Warto też zwrócić uwagę na to, że dzięki rolkowym umiejętnościom z łatwością zatańczymy, ubrani w łyżwy na miejskim lodowisku.

Podsumowanie

Często sugerujemy się pierwszym wrażeniem. Wrotki wydają się stabilniejsze, bo mają koła ustawione w dwóch osiach. To normalne  I jest w tym sporo prawdy. Dla odmiany rolkom nie straszne miejskie chodniki czy szybkie zmiany kierunku. 
Do niczego nie namawiamy. Powyżej przedstawiamy tylko nasze sugestie oraz wnioski wyciągnięte z lat doświadczenia i konsultacji z innymi ROLKO-WROTKO-MANIAKAMI. Podobnie, jak z
ulubionym kolorem, muzyką, albo gofrem (dżem? czekolada? wszystko naraz?). Wybór należy do Was!
Widzimy się wkrótce! 🙂

Info

Zapraszamy serdecznie

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 20:00

Soboty

9:00 - 20:00

Niedziele

9:00 - 20:00

Zadzwoń

Jesteśmy na

Mickiewicza 16, 70-384 Szczecin

Napisz do nas

kontakt@rolkomania.pl