Gdzie na rolki Szczecin?Poznaj najlepsze trasy rolkowe Szczecin

Drodzy ROLKOMANIACY!

Jazda na ROLKACH, to nie tylko zgłębienie technik i mentalności rozrywki. To również poznanie „od kuchni” tras, które będziecie przemierzać podczas swojej przygody. Wyszliśmy naprzeciw Waszym potrzebom i sami przetestowaliśmy NAJLEPSZE TRASY do jazdy na ROLKACH w Szczecinie i okolicach! Podzieliliśmy je (naszym zdaniem) na trzy poziomy trudności! Zaczynamy od najłatwiejszych! Czytajcie uważnie!

Light

OSÓW – TOR ROLKOWY (przy ul. Wiśniowej)
Jest to wprost idealne miejsce dla osób początkujących. Dzięki swojemu płaskiemu i owalnemu kształtowi nie stanowi dostarcza niespodzianek początkującym ROLKOMANIAKOM. Tor na ogrodzonym terenie, więc zapewnia pełne bezpieczeństwo. Wykonany z równego, chodź trochę chropowatego asfaltu.
Wewnątrz znajduje się boisko z miękką i amortyzującą upadki gumą – idealne dla najmłodszych. Wokół wiele ławeczek do odpoczynku oraz spory parking.
TRASA GŁEBOKIE – DOBRA SZCZECIŃSKA
Kolejna trasa, którą postanowiliśmy przedstawić Wam w sekcji LIGHT. Wiedzie przez piękne tereny leśne oraz malownicze i urocze miejscowości np. Wołczkowo lub Dobra. Asfalt na całej długości jest wręcz idealny, a cała jej długość pozbawiona jest trudnych do pokonania wzniesień. Dedykowana początkującym lub całym rodzinom, które aktywnie chcą spędzić czas! Na metę docieramy w Dobrej, gdzie możemy usiąść, zjeść dobrą pizzę (w dobrej cenie) oraz zregenerować siły ?

Medium

PARK WARSZEWO PODBÓRZ
Trasa w całości składa się z bardzo dobrego i równego asfaltu, ale nie bez powodu trafiła do drugiej sekcji ? Ogólnie wygodna, wiedzie wokół parku, jednakże ścieżki są dosyć wąskie, a do tego zdarzają się zatłoczone. W tym wypadku musimy brać pod uwagę innych zapaleńców (np. rowerzystów lub biegaczy), więc dobrze najpierw przećwiczyć slalom ? Wewnątrz całej trasy trafimy na śliczny, klimatyczny stawik oraz kawałek idealnego betonu, gdzie możemy poćwiczyć bardziej zaawansowane triki na ROLKACH.
ARKONKA (KĄPIELISKO)
Trasa liczy 1750 m po asfalcie, oświetlona na odcinku ok.1200 m. Idealne miejsce dla tych, którzy chcą precyzyjnie odmierzyć dystans oraz na rekreacyjną jazdę w lesie. Wewnątrz kompleks basenów, rekreacyjne kąpieliska i jezioro Goplana. Miejscówka idealna na wypada w gorące, letnie dni wraz z zaplanowaniem wodnego ochłodzenia, czy relaksu na ręczniku ? Mimo dobrej infrastruktury drogi – musimy brać pod uwagę, że jest to miejsce bardzo mocno oblegane nie tylko przez ROLKOMANIKÓW! Po drodze napotkamy dwa wzniesienia, które mogą stanowić wyzwanie dla początkujących, ale nieopodal znajduje się SKATEPARK, gdzie śmiało można trenować najróżniejsze wariacje!

Hard

ŚCIEŻKA ROWEROWA BUK

Witamy w ostatniej sekcji, która jest najbardziej wymagająca. Na ścieżce rowerowej Buk trafimy na naprawdę duże wzniesienia terenu, które mogą utrudnić zabawę (nawet tym najbardziej odważnym). Dodatkowo do czynienia będziemy mieli ze
stromymi zjazdami, które z pewnością poruszą wiatr we włosach! Mimo tego, że nawierzchnia spełnia wszelkie oczekiwania ROLEK, to miejscami trafimy na pułapki w postaci korzeni wystających z asfaltu. Na szczęście po drodze mamy sporo miejsc
do odpoczynku ?

Rolki Szczecin gdzie jeździć.
PRZECŁAW – ROSÓWEK

Bardzo piękna trasa, która z pewnością trafi do PAR ROLKOMANIKÓW (ale nie tylko). Dookoła rozciągają się wspaniałe widoki łąk i pól, które z pewnością wpłyną na komfort jazdy. Nie bez powodu trasa pojawiła się wśród tych najtrudniejszych. Zaczynamy na kostce brukowej, później jedziemy gładkim asfaltem, ale od czasu do czasu pojawiają się kocie łby (idealne dla dżentelmenów). Fragment trasy, który wiedzie przez Kolbaskowo trzeba pokonać chodnikiem! Trasę kończymy na granicy z Niemcami, która obfituje w zatoczki ze stolikami i ławkami. Nasza dobra rada! Dobrze wybrać się na wiadukt (nad autostradą a6) ? Oczywiście to nie WSZYSTKIE miejsca, gdzie możecie świetnie spędzić czas na ROLKACH. Szczecin, jest pełen świetnych miejsc, gdzie ROLKI same kleją się do nawierzchni. Z pewnością warto skoczyć na PLAC SOLIDARNOŚCI obok filharmonii poćwiczyć freeskate. Podjedźcie również na BULWARY, gdzie będziecie mieli piękne widoki na Odrę i marinę ? No! I nie zapominajcie o NETTO ARENIE!

Jeździć na rolkach podziwiając panoramę Szczecina

 

Coraz większa ilość rolkarzy, to doskonała wiadomość dla użytkowników rolek, którzy cenią sobie ruch i dynamiczne przejazdy w pięknej okolicy. Bo w Szczecinie świetnym miejsc do tego, aby jeździć na rolkach, zdecydowanie nie brakuje. Wiosna i lato, gwarantujące słońce to najlepszy okres dla rolkarzy, aby pojeździć na rolkach, podziwiając przy tym fantastyczną panoramę Szczecina. Ze względu na zdrowie, dla rolkarzy, których nie interesują zjazdy i innego rodzaju akrobacje, dobrym rozwiązaniem będą takie miejsca jak Arkonka, gdzie mnóstwo rolkarzy tam jeździ. Towarzystwo bujnych drzew oraz jeziora sprawia, że będzie to idealny teren do wspólnej przejażdżki z dziećmi. Niemniej także bulwary będą doskonałym wyborem na ciekawą trasę, żeby pojeździć na rolkach w Szczecinie.

Jazda na rowerze, ale także na rolkach to same zalety. Niestety ludzie nadal w większości są pieszymi, którzy zamiast założyć rolki, wybierają dużo pieszych spacerów. A przecież korzyści jazdy na rolkach jest niezwykle dużo. Jeździć na rolkach to przede wszystkim:

  • Skuteczna redukcja stresu
  • Znaczna poprawa kondycji i budowa mięśni
  • Przyjemny i bezpieczny sport, który można uprawiać przez cały rok
  • Można jechać spokojnie, a jednocześnie wspierać proces odchudzania.

Jazdy na rolkarzy po Szczecinie to coraz częstszy widok. Zarówno bulwary, jak i inne części miasta zajmują rolkarze, którzy doskonale gospodarują miejską przestrzeń. Rolki w Szczecinie to zdecydowanie świetna forma spędzenia wolnego czasu.

Info

Zapraszamy serdecznie

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 20:00

Soboty

9:00 - 20:00

Niedziele

9:00 - 20:00

Zadzwoń

Jesteśmy na

Mickiewicza 16, 70-384 Szczecin

Napisz do nas

kontakt@rolkomania.pl