STARE DZIEJE, ALE SIĘ DZIEJE.

Rolkomania

Wiadomo, że Królową nauk, jest Matematyka! W jej cieniu od zawsze stoi inna, ważna dziedzina nauki – Historia. Każdy z nas historię kojarzy się z przynudzaniem na lekcjach, drzemce w szkolnej ławce, albo myśleniem o niebieskich migdałach, podczas gdy nauczyciel opowiadał o dawnych czasach.
Nie zamierzamy tego zmieniać!

Na rolkach – nie ma miejsca na nudę. Tak, więc wszyscy na rolki i wrotki!

Podróż w czasie

W 2020 roku, popularna aplikacja: „TikTok” ujawniła, że liczba filmików z hashtagiem #rollerskates przekroczyła 30 milionów! Na zakupioną, modną parę wrotek musieliśmy czekać 14 tygodni! Szał ROLKOMANII ogarnął cały świat, również Polskę. A to sprawą aktorki, która wystąpiła na wrotkach w teledysku Jennifer Lopez „Jenny From the Block”. Niby nic szczególnego, gdyby nie to, że wideo oznaczono hashtagiem #jlotiktokchallenge i opublikowano w sieci. Film został wyświetlony 16 milionów razy, a pod
postem pojawiło się 2,5 miliona serduszek! Trend na rolki i wrotki stał się już faktem.

93074674 Trochę Historii Trochę Historii

Sport to zdrowie

Sportowy tryb życia od dawna, jest promowany w mediach. Sport to zdrowie – niepodważalnie! Chyba każdy zgodzi się z tym, że gołym okiem widać coraz większą ilość ROLKO i WROTKOMANIAKÓW!? W miastach takich, jak: Warszawa, Szczecin, Gdańsk, czy Wrocław (oraz wielu innych) moda na ROLKOMANIĘ wkradła się do każdej grupy wiekowej.
Mnożą się wyspecjalizowane tory, hale i ośrodki, które umożliwiają rozwój tej wspaniałej rozrywki oraz niepowtarzalną frajdę na tym specyficznym środku transportu. Jednak w całej zabawie nie chodzi tylko o szosowanie na kółkach. Każdy początkujący pasjonata musi się do wszystkiego odpowiednio przygotować. Same rolki, czy wrotki ROLKOMANIAKA nie czynią! Niezbędnym zestawem do bezpiecznej jazdy są: kask, ochraniacze na łokcie, kolana i nadgarstki, ale również odpowiednie szkolenie z podstaw jazdy slalomem lub freeskate’u. Od razu powiemy, że nie trzeba być profesjonalistą, żeby rozpocząć swoją przygodę z rolkami. Każdy klub posiada zespół wykwalifikowanych instruktorów, którzy pokażą, jak bezpiecznie rozkręcić kółka pod butami.
Bądźmy szczerzy. Nikt nie chce zaliczyć wpadki przed znajomymi z którymi wspólniewyskoczymy na rolki 🙂

 

Rolkomania

Trochę historii

Spójrzmy prawdzie w oczy. ROLKOMANIA była, jest i będzie! Będzie jeszcze długo i będzie jej jeszcze więcej. Z pewnością anonimowy wynalazca wrotek pochodzący z Holandii
Nie spodziewał się, że jego wynalazek z XVII wieku – zrobi tak ogromną karierę ponad 400 lat później! Zaczynamy przynudzać? Powiało historią? No dobrze.
Z pewnością, ale nie od razu Szczecin zbudowano. Tak samo, jak nie każdy, kto założy rolki pierwszy raz będzie, jak Jason Johnson.
Widzimy się na kolejnych stronach. Do zobaczenia! 🙂
~ROLKOMANIAK

Info

Zapraszamy serdecznie

Od poniedziałku do piątku

9:00 - 20:00

Soboty

9:00 - 20:00

Niedziele

9:00 - 20:00

Zadzwoń

Jesteśmy na

Mickiewicza 16, 70-384 Szczecin

Napisz do nas

kontakt@rolkomania.pl